• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, zwłaszcza w dużych skupiskach miejskich. Takie informacje są bardzo niepokojące. Wszyscy, którzy choć trochę myślą dalekosiężnie muszą przyznać, że taki problem nie ma prawa być pomijany. Jeżeli każdy pomyślał w jaki sposób może samodzielnie przyłożyć się do ograniczenia produkcji zanieczyszczeń, to kłopot w ogromnej mierze zostałby rozwiązany. Co przydałoby się wziąć pod uwagę? Pomyślmy czym ogrzewamy nasze domy?

Koks to zdecydowanie niebezpieczny opał. Jakim materiałem grzewczym można go zamienić? Wiedziałeś o zaskakujących parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet jak również pellet produkowany jest z odpadów drzewnych. Po poddaniu go przetworzeniu doskonale służy do palenia w kominku lub specjalnie zmodyfikowanym kotle na pellet. Do wytworzenia tego materiału nie wycina się wielkich obszarów lasu, zaledwie zużytkowuje się odpady. W ten sposób nie dewastujemy środowiska! Materiały te cechuje ogromna wartość opałowa oraz śladowa zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest niesamowicie czystym i praktycznym paliwem.

W sklepach online można dostać pellet i brykiet wykonany z dowolnych gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał zrobiony z odpadów drzewa dębowego.

Podsumowując powyższe kwestie koniecznie trzeba myśleć o czystym powietrzu. Wówczas koniecznie dostosujemy paliwo do aktualnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.